Parolanızı mı unuttunuz


Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Tüp Bebekte Şansı Artıran Sperm Mikroçip Yöntemi Nedir?

Tüp Bebekte Şansı Artıran Sperm Mikroçip Yöntemi Nedir?

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler pek çok nedene bağlı olarak çocuk hayallerini erteleyebiliyor. Hatta bu denemeler sonucunda umutlarını kaybeden pek çok çift tedaviyi bırakabiliyor. Bu durumda neler yapılmalı? Nasıl bir yol izlenmelidir?

Başarı faktörlerinden biri sperm seçilimi

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için tüp bebek tedavisindeki başarı birçok faktöre bağlıdır. Bunlardan bir tanesi de sperm seçimidir. Birçok sperm seçim metodunda sperm hücrelerinin dış görüntüleri, yüzme hızları, yoğunlukları gibi  dolaylı yöntemler ile sperm hücresinin sağlıklı olup olmadığına karar verilir. 

Gebelik şansını arttırıyor

Sperm mikroçip yöntemi, günümüzde tüp bebek tedavilerinde kabul görmüş sperm seçim yöntemlerinden bir tanesidir. Mikroçipli tüp bebek tedavisinde, klasik tüp bebek tedavisiyle benzer süreçler izlenir. Tedavinin farklılaştığı nokta, laboratuvar ortamında spermlerin seçildiği aşamadır.  Bu yöntemde, özel proteinler bozuk ve kötü genetik materyal taşıyan sperm paketlerini tanıyarak üzerine bağlanırlar ve onları durdurur veya çok yavaşlatırlar. Böylece sadece iyi genetik materyale sahip spermler yüzmeye devam ederler.  Bu sayede sperm mikroçip yöntemi ile seçilen spermler aşılama veya tüp bebekte kullanılarak gebelik ve çocuk sahibi olma şansını arttırırlar.

Tekrarlayan başarısızlıklarda kullanılıyor

Günümüzde sperm mikroçip ile sperm hücresi seçilimi özellikle tekrarlayan düşükler, tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları, sperm genetiğinin kötü olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Ancak gebelik başarısının artmasını isteyen her çifte uygulanabilir.

İlgili Mesajlar

Kısır Olabilir Miyim?

Tüp Bebek Ne Zaman Yapılmalı?

Testesteronu Artırma Yolları

yorum Yap

Ana Sayfa
Hamilelik
Doğum
Bebek
Soru Sor