Parolanızı mı unuttunuz


Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Sertleşme Bozukluğunda Besinlerin Yeri…

Sertleşme Bozukluğunda Besinlerin Yeri…

Günümüzde genç yaşlı pek çok erkeğin yaşadığı, halk arasında sertleşme bozukluğu olarak bilinen erektil disfonksiyon tedavisinde ilaçlar ve operasyonların yanı sıra yiyeceklerden de destek alındığını biliyor muydunuz?

Karpuz

Bu tatlı, ferahlatıcı meyvenin kan damarlarınız üzerinde erektil disfonksiyon ilaçlarına benzer etkilere sahip olabilecek bir bileşiği vardır. Araştırmalar, cinsel dürtülerinizi bile hızlandırabileceğini söylüyor. Karpuzun çoğu sudur, ancak geri kalanı kalbinize, prostatınıza ve cildinize iyi gelen bir antioksidan olan likopen ile yüklüdür.

Midyeler 

Bu kabuklu deniz ürünleri testosteron seviyenizi ve böylece cinsel dürtülerinizi artırabilir. Ayrıca vücudunuzun ihtiyaç duyduğu bir besin olan çinko ile doludurlar. Ancak tam olarak piştiklerinden emin olduğunuzda tüketin. 

Kahve

Sabah kahveniz güne daha canlı başlamanızı sağlamasının yanı sıra aşk hayatınızı da canlandırabilir. Bir araştırmaya göre, günde iki veya üç bardak kafein tüketen erkeklerin erektil disfonksiyona yakalanma olasılığı daha düşüktü. Bunun nedeni, kafeinin kan akışını artırmaya yardımcı olmasıdır. Kahve sevmem diyenlerdenseniz pek çok çay, gazlı içecek ve spor içeceği de kafein içerir.

Bitter çikolata

Haftada birkaç kez 30 gram bitter çikolata kalbinizin yanı sıra cinsel sağlığınıza da iyi gelir. Çikolata, kan akışını artırabilen ve tansiyonu düşürebilen bitki besinleri olan flavanoller bakımından zengindir. Ayrıca vücudunuzun daha fazla nitrik oksit üretmesine yardımcı olur, bu da ereksiyona yardımcı olabilir ve birçok erektil disfonksiyon ilacında bulunur.

Fındık

Cevizde vücudunuzun nitrik oksit yapmak için kullandığı bir amino asit olan çok miktarda arginin vardır. Aynı zamanda iyi E vitamini, folik asit ve lif kaynağıdır. Yine de günlük diyetinize birkaç küçük avuçtan fazlasını eklemeyin. Kuruyemişlerin kalorisi yüksektir.

Sarımsak

Diyetinizdeki sarımsak, yaşlandıkça arterlerinizi sağlıklı ve temiz tutmanıza yardımcı olabilir.

Balık

Somon ve diğer yağlı balıklar, vücudunuzdaki nitrik oksidi artırabilecek harika kalp dostu omega-3 yağ asitleri kaynaklarıdır. Kan basıncınızı, kalp krizi ve kan pıhtılaşması riskinizi düşürürler. Haftada 200 gram somon yemeyi hedefleyin. Sardalye, ton balığı ve uskumru diğer iyi omega-3 kaynaklarıdır.

Yeşil yapraklı sebzeler

Yeşil yapraklı sebzeler aynı zamanda bir nitrik oksit güçlendiricidir. Cinsel yaşamınıza olası faydalarının yanı sıra, yeşil yapraklı sebzeler besleyici güç merkezleridir. Vitaminler, mineraller ve omega-3’lerle doludurlar.

Acı Biber

Diyetinize biraz acı biber ekleyerek aşk hayatınızı renklendirebilirsiniz. Bibere acısını veren maddeler atardamarları gevşetir, kanın kalbe ve penis dahil diğer organlara akmasına yardımcı olur. Biber ayrıca kan basıncını ve kolesterolü düşürmeye, kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olabilir.

Zeytinyağı

Vücudunuzun daha fazla testosteron üretmesine yardımcı olabilir. Aynı zamanda vücudunuzdaki kötü kolesterolden kurtulmanıza yardımcı olabilecek size iyi gelen tekli doymamış yağlarla doludur. Zeytinlerin kimyasallar veya yüksek ısı olmadan preslendiği antioksidan içeriği yüksek sızma zeytinyağını tercih edin.

İlgili Mesajlar

yorum Yap

Ana Sayfa
Hamilelik
Doğum
Bebek
Soru Sor