Parolanızı mı unuttunuz


Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Hamilelikte Sutyen Seçimi

Hamilelikte Sutyen Seçimi

Hamilelikte sutyen seçimi basit gibi görünse de aslında hormonlarınızın etkisiyle coşan vücudunuzun en çok etkilenen alanı olan göğüslerinizin başınızı ağrıtmaması için alınması gereken en önemli kararlardan biri olduğunu biliyor muydunuz?

Birçok anne adayı için göğüslerin aktif dönemi 16. Haftadan sonra başlar. Göğüsleriniz bebeğiniz için beslenme görevine hazırlanmak için büyümeye başlar ve moda sutyenler ihtiyacınızı karşılamayabilir. Hamile sutyenleri ise ortalama bir iç çamaşırının veremeyeceği kadar iyi bir destekçi olarak karşınıza çıkar.

Hamile sutyeni kullanmak zorunda mıyım?

Göğüsleriniz mevcut sutyenlerinizden taşmaya başladıysa ve günde 30 kez -ki abartmıyoruz- sutyen askılarınızı ayarlamaya başladıysanız hamileliğinize özel bir sutyen kullanmaya başlamanız gerektiğini kabul etme zamanınız gelmiş demektir. Ancak yıllarca moda sutyen satın aldığınızdan bildiğiniz şeylerin çoğu, hamilelik ve sonrası kullanılması gereken sutyenler için geçerli değil baştan söyleyelim.

Hamile sutyeni alırken nelere dikkat etmeniz gerekenler…

  • Hamilelik döneminde sutyen alırken mevcut sutyeninizin birkaç beden büyüğünü almak yeterli değildir unutmayın!
  • Sık sık yıkamanız gerekeceği için bir değil, birkaç tane sutyen alın.
  • İlk hamile sutyeninizi ilk ya da ikinci 3 aylık dönemde alıyorsanız son dönem için de almanız gerektiğini göz ardı etmeyin.
  • Balenli sutyen kullanmaya alışıksanız yine tercihinizi ondan yana kullanabilirsiniz ama önceliğiniz rahat olması unutmayın. Özellikle hamileliğin son döneminde süt kanallarınıza baskı yapacak bir sutyen seçmeyin.

İlgili Mesajlar

yorum Yap

Ana Sayfa
Hamilelik
Doğum
Bebek
Soru Sor