Ana Sayfa Bebeğimi Beklerken Hamilelik Döneminde Yemek Yemenin Keyfini çıkarın! Ama nasıl?

Hamilelik Döneminde Yemek Yemenin Keyfini çıkarın! Ama nasıl?

  • İki kişilik yemek yemeyin. Kadınların yarısı hamilelik sırasında çok fazla kilo alır. Sonuç: preklampsi (Gebelik zehirlenmesi), hamilelik diyabeti ve küçük veya çok büyük bir bebeğin doğumu için artan riskini tetiklemenize neden olur. 
  • Yeterli demir alın. Hamilelik döneminizde kan hacminizdeki artış demir ihtiyacınızı neredeyse iki katına çıkarır. Hem sizin hem de bebeğinizin demir depolarının dolu olabilmesi için hekiminizin önereceği beslenme programını uygulayın ve demir takviyelerini kullanın. Demir oksijeni taşır ve bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyümesini destekler. Emilimi artırmak için, demir açısından zengin yiyecekleri C vitamini ile birleştirin.
  • Besin saklama koşullarına çok dikkat edin. Böylece bakterilerden uzak durabilirsiniz. Buzdolabınızı 4 °C’nin altında tutun ve iki saatten fazla süredir dışarıda kalan yiyecekleri tüketmeyin.
  • Tuzlu, şekerli, yüksek yağ ve düşük besin değeri içeren abur cuburlarla vedalaşın.
  • Bebeğinizin ve kendi kemiklerinizin sağlığını korumak için günde en az 1000 miligram kalsiyum alın. Bebeğinizin ikinci ve üçüncü trimesterde diş ve kemik gelişimi için ihtiyacı olan tüm kalsiyumu sizden alır. Siz de yeterli tüketmezseniz daha sonraki dönemde osteoporoz (kemik erimesi) problemiyle karşılaşma riskiniz artar.
  • Lif içeren meyve, sebze ve tam tahıllı ürünleri beslenme programınıza dahil edin. Böylece kabızlık ve hemoroid problemiyle karşılaşma riskinizi düşürebilirsiniz. Yüksek lifli gıdalar ayrıca bebeğinizin gelişimi için gerekli olan vitamin, mineral ve fitokimyasallarla doludur. 
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen isminizi buraya girin

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments

Ana Sayfa Hamilelik Doğum Bebek Sosyal Ağ