Parolanızı mı unuttunuz


Soru sormak için giriş yapmalısınız.

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

Doğum sonrası saç dökülmesini durdurmanın ipuçları…

Doğum sonrası saç dökülmesini durdurmanın ipuçları…

Hamilelik dönemi boyunca hormonlarınızın etkisiyle hızla uzamaya ve gürleşmeye başlayan saçlarınız, doğumun ardından tutam tutam elinize geliyorsa endişelenmeyin. Bu da hormonal bir süreç ve geçecek emin olun. Ama baştan söyleyelim sihirli bir dokunuş da beklemeyin. Zaman alacak!

Doğum sonrası saç dökülmenizi azaltacak ipuçlarını merak ediyorsanız hemen paylaşalım. 

İyi beslenin.

Kahvaltıda protein ve omega 3 yağ asitleri yönünden zengin olan yumurta yemeye özen gösterin. Çünkü her ikisi de vücudunuzun sağlıklı saçlar oluşturması için ihtiyaç duyduğu maddelerdir. Ayrıca yeşil sebzeleri daha fazla tüketmeye başlayın. 

Dermatoloji uzmanından destek alın. 

Mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurarak onun önereceği saçınızı beslemeye yardımcı olacak vitamin, mineral, çinko ve bioitin içerikli takviyelerden yararlanın. 

Saç derinizi temizleyin.

Saçınızı yıkarken iyice temizlendiğinden emin olun. Çünkü saçlarınızın beslenmesi için saç derinizin iyice temizlenmesi gerekir. Dermataloji uzmanına danışarak onun önereceği şekilde saçınızı 2-3 günde bir yıkayın. 

Bebek saçlarınıza zaman tanıyın. 

Özellikle alın bölgenizde çıkan küçük kıvırcık saçlara sinir oluyor olabilirsiniz. Ama bekleyin, o saçlar biraz zamanla çok daha güçlü ve gür saçlara kavuşmanızı sağlayacak. Bunun için saçınızı düzleştirme gibi tekniklerden kaçınıp biraz kendi haline bırakın. 

İlgili Mesajlar

yorum Yap

Ana Sayfa
Hamilelik
Doğum
Bebek
Soru Sor